sklep z oponami, hurtownia opon, opony rolnicze, opony do auta

Opony motocyklowe

Jednoślady cały czas cieszą się ogromną popularnością. Odpowiednie opony pozwolą na bezpieczną i komfortową jazdę. Warto wspomnieć, że budowa opon motocyklowych ma inny bieżnik. Styka się on z powierzchnią znacznie częściej niż opony osobowe i ta powierzchnia jest najważniejsza.

Jaki jest podział opon motocyklowych?

  1. Opony do motocykli szosowo-sportowych – można je określić również mianem typu uniwersalnego. Nadają się idealnie do poruszania po drogach asfaltowych, utwardzonych, regionalnych i autostradach. Muszą gwarantować wysoki poziom osiągów i odznaczać się doskonałą przyczepnością. Ich główną cechą jest ekonomiczność, posiadają charakterystyczny, prawie gładki bieżnik.
  2. Opony do motocykli turystycznych – muszą sprostać każdym warunkom. Oprócz tego cechują się niskim zużyciem, długimi przebiegami oraz dobrym odprowadzaniem wody.
  3. Opony do motocykli crossowych – dzięki zwiększonej wytrzymałości, terenowemu bieżnikowi idealnie nadają się do użytkowania, w zróżnicowanych terenach. Począwszy od prostych przebiegów szosą, po często skrajnie ekstremalne warunki terenowe,
  4. Opony do choperów – ich przeznaczenie w 95 procentach to asfalt. Mają podwyższoną ładowność, ponieważ motocykle takie jak choper, w większości przypadków są znacznie cięższe od innych.
  5. Opony do motocykli klasycznych – najważniejsza cecha? Paradoksalnie – wygląd. Osiągi są dostosowane do możliwości tych jednośladów – są dużo niższe, silniki słabsze, mają mniej koni.

Należy zwrócić również uwagę na konstrukcję. Wśród opon motocyklowych wyróżniamy:

  • Diagonalne – najczęściej spotykane w motorach typu chopper, cruiser czy enduro,
  • Diagonalne opasane,
  • Radialne ogumienie – stosowane w szybkich i ciężkich motocyklach.

Sprawdź ofertę sklepu wdopony.pl i znajdź opony motocyklowe najwyższej jakości i w atrakcyjnej cenie.

Wyświetlanie 1–15 z 110 wyników

Kiedy wymieniać opony w motocyklu?

Tutaj funkcjonuje ta sama zasada, jak w przypadku samochodów osobowych. Zalecamy wymianę opon, które są już starsze niż 8 lat, są spękane, mają skazy albo naderwane kawałki gumy. Dbajmy przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo.

Jakie opony motocyklowe wybrać?

Jeśli chodzi o opony motocyklowe, to bardzo ważną rolę odgrywa bieżnik. Wiedz, że w przypadku jednośladu jego kontakt z jezdnią jest zdecydowanie częstszy niż przy tradycyjnym ogumieniu samochodowym. Nie bez znaczenia jest również rodzaj pojazdu. Na szczęście w naszym sklepie kupisz opony motocyklowe nadające się do założenia w modelach turystycznych, szosowo-sportowych, klasycznych czy również tzw. chopperach. Niezależnie od tego, na którą wersję się zdecydujesz, wybrany produkt nabędziesz w atrakcyjnej cenie. Oprócz tego gwarantujemy wysoką jakość naszych opon, dzięki nim zawsze bezpiecznie dojedziesz do celu podróży. Nie zwlekaj, już teraz zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego i wybierz interesujący Cię model ogumienia.

Wyszukaj produkt