sklep z oponami, hurtownia opon, opony rolnicze, opony do auta

Opony do ciągników

Ciągnik jest pojazdem znanym od lat. Ułatwia prace rolne, a dzięki niemu możemy łatwo dostać się w trudne tereny naszego pola albo łąki. Dodatkowo można do niego przyłączyć różne elementy, takie jak brony albo spryskiwacze, które przyspieszą i ułatwią pracę w polu. Opony do ciągników to jeden z najważniejszych elementów każdego sprzętu, który znajduje się w gospodarstwie rolnym. Sklep wdopony.pl oferuje opony do ciągników wysokiej jakości. Sprawią, że plony nie będą niszczone przez nacisk, a każda praca przebiegnie bezproblemowo. Sprawdź ofertę i dowiedz się więcej.

Wyświetlanie 1–15 z 106 wyników

Jak odczytać rozmiar opon do ciągników?

Rozmiar może być przedstawionym w następującym formacie: 520/70 R38. 520 jest parametrem, który określa szerokość opony podaną w mm, drugi parametr to 70, czyli stosunek procentowy wysokości boku opony do szerokości oponu rolniczej – podaje się go w wartościach procentowych. Warto zwrócić uwagę, że szerokość opony może być różna w zależności od producentów. Ogólnie przyjętą zasadą jest: szerokość opony to szerokość napompowanej opony mierzonej od boku do boku pod obciążeniem. Parametr R to konstrukcja radialna ogumienia, 20 to średnica felgi podawana w calach. Warto zwrócić uwagę, że każda opona do ciągników ma inny ważny parametr: czy opona jest dętkowa (TT) czy bezdętkowa (TI).

Jak dobrać opony do ciągnika rolniczego?

Jak zapewne wiesz, każde ogumienie należy odpowiednio dopasować nie tylko do rodzaju pojazdu, ale również warunków, w jakich będzie ono eksploatowane. Kwestią, o jakiej nie możesz zapomnieć, jest też bieżnik oraz rozmiar opony do ciągnika rolniczego. Oprócz tego pamiętaj, że ogumienie rolnicze dzieli się na dwie kategorie – radialne i diagonalne. Pierwsze z nich cieszą się większym zainteresowaniem wśród kupujących i to one są chętniej wybierane do większości sprzętów oraz maszyn. Wynika to z dużej trwałości, ale także lepszego komfortu jazdy (co zawdzięcza się ściśle przylegającemu do podłoża bieżnikowi). Radialne opony do ciągników w przeciwieństwie do innych modeli składają się z kilku warstw, co gwarantuje większą wytrzymałość i dłuższą eksploatację. Czym jeszcze warto kierować się podczas wyboru odpowiedniego ogumienia? Weź pod uwagę także przebieg pojazdu w czasie użytkowania opony do ciągnika, intensywność oraz typ wykonywanych prac i właściwości samoczyszczące.

Wyszukaj produkt