Opony samochodowe

Samochody osobowe to podstawa każdego gospodarstwa domowego. Dzięki nim mamy możliwość poruszania się bez sprawdzania rozkładów jazdy albo martwienia się, czy zdążymy na przesiadkę. Poruszanie się samochodem osobowym wymaga dobrania odpowiednich opon. Opony do samochodów osobowych powinny zapewniać bezpieczeństwo i komfort jazdy, a przede wszystkim być wysokiej jakości. Bardzo ważne jest sezonowa wymiana opon, dzięki której będą dostosowane do warunków atmosferycznych.

Opony osobowe można podzielić ze względu na klasę jakościową:

  1. Klasa ekonomiczna – opony klasy budżetowej. Cechuje je niska cena – są najmniej zaawansowane technologicznie. Stosowane są uboższe mieszanki gumy i innych składników,
  2. Klasa średnia – jest to najczęściej stosowana klasa przez producentów samochodów na pierwszym wyposażeniu. Zachowany jest kompromis pomiędzy jakością opony a jej ceną. Najczęściej są polecane przez serwisy i wulkanizację.
  3. Klasa premium – to opony najwyższej klasy. Mają najlepsze parametry, najlepszą mieszankę gumy i najlepsze osiągi. Stosowane w autach sportowych i samochodach wymagających niezawodności i precyzji na drodze. Opony premium to świetny wybór dla wymagających klientów.

Sprawdź ofertę sklepu z oponami wdopony.pl i znajdź najlepsze opony do samochodów osobowych. Wysoka jakość i atrakcyjna cena. Przekonaj się sam.