sklep z oponami, hurtownia opon, opony rolnicze, opony do auta

Opony samochodowe letnie

Opony letnie powinny znaleźć się w wyposażeniu każdej osoby, która posiada samochód. Nie ma wyznaczonej daty, która powinna dyktować zmianę opon na letnie. Należy zwracać uwagę na warunki atmosferyczne i pogodę. Jeżeli temperatura zacznie wynosić powyżej 7°C przez co najmniej dwa tygodnie, można zmienić opony na letnie. Nie trzeba jednak się z tym śpieszyć, na przełomie zimy i wiosny temperatura często waha się i nie jest stabilna.

Opony letnie to przede wszystkim lekka i cicha jazda. Wszystkie opony, które znajdują się w asortymencie sklepu wdopony.pl to wysoka jakość i atrakcyjna cena. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Wyświetlanie 1–15 z 45 wyników

Jak wybierać opony samochodowe letnie?

Jeżeli chcesz kupić właściwe opony samochodowe letnie, które posłużą Ci dłużej niż przez jeden sezon, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Poza rozmiarem sprawdź także m.in. typ bieżnika. Może on być symetryczny, asymetryczny lub kierunkowy. Szczególnie popularny jest pierwszy wymieniony, który przy zastosowaniu odpowiedniej mieszanki gumy zapewnia niższe opory toczenia, a tym samym niższe spalanie. Dobre opony samochodowe letnie powinny mieć też właściwy indeks prędkości i nośności – to zagwarantuje Ci bezpieczeństwo podczas jazdy.

Wyszukaj produkt