sklep z oponami, hurtownia opon, opony rolnicze, opony do auta

Opony samochodowe zimowe

Opony zimowe to niezbędnik każdego posiadacza samochodu. W szczególności w Polsce, gdzie zimy potrafią być mroźne i uciążliwe. Opony zimowe to przede wszystkim bezpieczeństwo podróży.

Kiedy powinniśmy zmienić opony na zimowe?

Nie ma określonej daty, w której powinniśmy je założyć. Należy zwracać uwagę na warunki atmosferyczne i na zmiany pogody, które mogą nas czekać. Gdy średnia dobowa temperatura spadnie poniżej 7°C należy wymienić opony na zimowe. Dzięki temu zapewnimy bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu.

Opony zimowe znajdujące się w ofercie sklepu wdopony.pl, to przede wszystkim wysoka jakość i komfort jazdy. Sprawdź i przekonaj się sam.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Opony samochodowe zimowe – dlaczego ich dobór jest tak ważny?

Opony samochodowe zimowe są produkowane z nieco innej mieszanki gumy niż modele letnie. Dlatego pozwalają na zachowanie komfortu i bezpieczeństwa jazdy w niesprzyjających warunkach. Dobór właściwego ogumienia odgrywa bardzo ważną rolę. To istotny punkt przygotowania się do zimy, której mogą towarzyszyć nie tylko niskie temperatury, ale i intensywne opady śniegu. Kierowca nie ma możliwości poprawy układu ABS czy innych odpowiadających za bezpieczeństwo. Jednak dzięki solidnym oponom zimowym może skutecznie skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni i zminimalizować ryzyko poślizgów. Pamiętaj, aby podczas zakupu tego typu ogumienia zwrócić uwagę na rozmiar, a także indeks nośności i prędkości.

Wyszukaj produkt