sklep z oponami, hurtownia opon, opony rolnicze, opony do auta

Opony terenowe

Opony terenowe, tak jak wszystkie opony, mają swój typ ogumienia. Różnią się one budową i sposobem wykonania. Wyróżniamy wśród nich:

  1. Opony diagonalne – zalecane są do trudnych warunków na drodze (błoto, woda itd.). Dzięki wysokiej odporności i świetniej trakcji w terenie błotnistym sprawdzają się idealnie dla najbardziej wymagających kierowców. Jednakże mają swoje wady – zwiększone zużycie paliwa i gorszy komfort jazdy po drogach utwardzonych.
  2. Opony radialne – stosowane są w większość samochodów terenowych, wielkich autach osobowych i autach typu SUV.

Poza typem ogumienia, należy znać podział opon terenowych. Każdy z nich sprofilowany został dla różnych potrzeb kierowców. Jak wygląda ten podział?

Opony terenowe dzielimy na:

  • MT (mud terrain) – najlepsze dla osób, które lubią grząskie grunty. Nie radzą sobie najlepiej na asfalcie, ale na terenach skalistych, pochyłych i luźnych, sprawdza się świetnie,
  • AT (all terrain) – lepiej radzą sobie na asfalcie,
  • HT (highway terrain) – idealne dla osób, które głównie poruszają się po drogach utwardzonych, ale nie chcą rezygnować z możliwości zjechania w teren.

Po zapoznaniu się z charakterystyką poszczególnych rodzajów opon terenowych, z pewnością ułatwi to wybór dopasowanego komplety. Róznice konstrukcyjne mają ogromny wpływ na zachowanie na różnych typach powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą opon terenowych i znajdź coś idealnego dla siebie!

Wyświetlanie 1–15 z 107 wyników

Wyszukaj produkt