Typy opon do quadów – jak je wybrać?

Quady z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Często kupowane są na komunię lub inne uroczystości. Z pewnością każdy młody człowiek lubi tego typu pojazdu. Quady mają też miłośników pośród starszego pokolenia. Bardzo często można zobaczyć, że po polnych drogach, a nawet ulicach jeżdżą starsi użytkownicy tych pojazdów. Wobec tego o quady należy dbać tak samo, jak o zwykły samochód osobowy lub motocykl. Istotne są regularne przeglądy i częste sprawdzanie stanu opon.

Podział quadów, czyli co jest istotne przy wyborze opon do quadów

Quady dzielą się na użytkowe i rekreacyjne. Te pierwsze są dostosowane do wszystkich terenów i można nimi jeździć nie tylko w niedzielne popołudnia. Quady użytkowe posiadają napęd 4×4, który idealnie sprawdza się przede wszystkim na grząskim terenie, jak i w górskim. Rekreacyjne nadają się przede wszystkim do korzystania okazjonalnie, przez krótki czas i na dostosowanym podłożu. W szczególności polecane na prezent dla młodszych użytkowników.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze opon do quadów?

Wybór opon do quadów powinien być jedną z ważniejszych czynności. Przede wszystkim należy zwrócić na rozmiar – jest to istotna kwestia, wszakże każdy quad ma inne wymagania pod tym kątem. Bardzo istotna jest również szerokość, profil i średnica osadzenia opony. Warto zwrócić uwagę również na markę opon do quadów. Niektóre różnią się małymi niuansami i mogą zadecydować o wyborze.

Rodzaje opon do quadów

Jako że quady są pojazdami do zadań specjalnych, wyróżnia się kilka typów opon do quadów dostosowanych do danego podłoża. Wśród nich można wymienić:

  1. Opony szosowe – największa satysfakcja podczas poruszania się po drogach o twardej nawierzchni. Opony do quada tego typu sprawią, że każda podróż przebiegnie bezproblemowo, dzięki niezawodnej przyczepności na asfalcie. Opony te muszą posiadać homologację, która dopuszcza je do użytkowania na drogach publicznych.
  2. Uniwersalne – lubisz jeździć po drogach szutrowych, leśnych i gruntowych? Ten typ opon do quada jest dla Ciebie. Bardzo dobrze poradzą sobie w mniej wymagających terenach oraz na drogach asfaltowych. Posiadają wzmocnienia chroniące je przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  3. Terenowe – opony do quada idealne dla osób lubiących adrenalinę. Dzięki specjalnej mieszance i bieżnikowi o zwiększonej wytrzymałości, z bardzo agresywną rzeźbą, zapewnia bezproblemowy przejazd przez najtrudniejsze tereny, takie jak błoto czy grząski grunt. Specjalna budowa sprawia, że nawet wystające konary i kamienie nie uszkodzą ogumienia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą opon do quadów w naszym sklepie wdopony.pl