Opony do skuterów

Opony do skuterów przeznaczone są do jazdy po szosie. Ich główne zadanie? Odprowadzanie wody i przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Duża powierzchnia styku tych opon musi gwarantować stabilność, a liczba zastosowanych warstw, by zapewnić bezpieczeństwo, musi odpowiadać poziomowi eksploatacji pojazdu. Wśród opon do skuterów możemy wyróżnić opony miejskie, które przystosowane są do pokonywania krótkich odcinków. Przeznaczone są do skuterów o pojemności od 125 do 250 cm3. Często są uniwersalne, a wśród nich znajdziemy opony dętkowe i bezdętkowe. Montowalne na przednią lub tylną oś pojazdu. Znajdziecie również opony do skuterów, które są przeznaczone dla modeli wyścigowych.

Jakie opony wybrać? Bezdętkowe czy dętkowe?

Na początku warto wspomnieć, że opony dętkowe oznaczone są literami TT, natomiast bezdętkowe TL. Rodzaj potrzebnych opon najlepiej zweryfikować sprawdzając przytłoczenia w starych oponach. Jeżeli informacje są zatarte, typ opony powinien być umieszczony na feldze. Opony bezdętkowe to przede wszystkim mniejsza masa, dzięki temu można uzyskać większe osiągi – w przypadku skuterów aspekt ten nie będzie zauważalny podczas codziennej jazdy.

Sprawdź ofertę sklepu wdopony.pl i znajdź opony do skuterów w wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie. Przekonaj się sam.